Istniejemy na rynku od 1997 roku i w tym czasie zostało wyprodukowanych blisko 350 przyczep. Wyprodukowaliśmy wiele typów przyczep począwszy od przyczep do transportu niewielkich samolotów ultralight do mogących pomieścić motoszybowiec typu Stemme S-10.

Będąc posiadaczem przyczepy AVIONIC jesteś zawsze gotów do latania. Jazda na lotnisko jest przyjemnością, bo twoja przyczepa konsekwentnie trzyma się drogi, czy załadowana czy pusta. Duży kąt otwarcia pokrywy i zgrabny mechanizm załadunku umozliwiają szybki i sprawny załadunek szybowca i jego części. Szybowiec przechowywany w przyczepie jest bezpieczny; nie grożą mu żadne uszkodzenia czy zniszczenia.

Przyczepa AVIONIC zapewnia ci również niezależność, bo szybciej poszybujesz, gdy wyciągasz sprzęt z przyczepy niż z klubowego hangaru. Bardzo dobra jakość wykorzystanych części gwarantuje długoletnie użytkowanie przyczepy AVIONIC. Wszystkie stalowe części są ocynkowane i zabezpieczone przeciw korozji. Kompozytowe pokrywy są pokryte żelkotem, a pokrywy aluminiowe są malowane lakierem akrylowym. Główne zespoły jezdne produkcji AL-KO Kober (oś z hamulcem, dyszel) są certyfikowane na całym świecie, co umożliwia rejestrację przyczepy na wszystkich kontynentach.

We wrześniu 2003 nawiązaliśmy współpracę z niemiecką firmą Extra Flugzeugebau GmbH, która zorganizowała szkolenie dla naszych pracowników. Od listopada 2003 stopniowo wprowadzaliśmy do produkcji nowe części samolotu EXTRA 300.

W maju 2004 Urząd Lotnictwa Cywilnego przyznał Avionic Certyfikat Zatwierdzenia Organizacji Produkującej wg JAR 21 Podczęść G. W kwietniu 2006 ULC przyznał firmie Avionic Certyfikat Zatwierdzenia Organizacji Produkującej wg PART 21 Podczęść G.

o_nas1                 o_nas2